Archiwum marzec 2016


Jak wyleczyć kaszel u dziecka?
Autor: aputesy
Tagi: syrop przeciwkaszlowy  
29 marca 2016, 15:06

W przejściowych porach roku kaszel jest - obok kataru - najczęściej spotykanym objawem choroby u dzieci. Nie zawsze towarzyszy mu podwyższona temperatura - czasami kaszel jest spowodowany lekkim przeziębieniem dróg oddechowych i nie daje żadnych przykrych objawów, poza uporczywym kaszlem.

 

Co robić, gdy dziecko kaszle?

 

Kaszlące dziecko bezsprzecznie powinno zostać w domu. Szczególnie dotyczy to dzieci małych - przedszkolaków czy dzieci uczęszczających do żłobka. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której jedno dziecko zacznie zarażać inne. Każdy rodzic wie, jak szybko małe dzieci przyswajają cudze bakterie i wirusy. Jedno chore dziecko może w krótkim czasie spowodować absencję połowy grupy. Chore dziecko to zawsze duże wyzwanie dla rodziców, dlatego przede wszystkim należy zapobiegać wszelkim przeziębieniom. Jeśli kaszel już występuje, należy podjąć środki zaradcze. Po pierwsze - w każdej domowej apteczce powinny znajdować się cztery rodzaje syropów - syrop przeciwkaszlowy dla dzieci i dla dorosłych oraz syropy przeznaczone do stosowania w przypadku kaszlu suchego i mokrego. Syropy dla dzieci mają zwykle słodki smak i atrakcyjny zapach, dzięki czemu rodzice nie muszą negocjować podawania kolejnych dawek leku. Syrop powinien szybko rozprawić się z kaszlem - ułatwić odpluwanie w przypadku kaszlu mokrego lub zniwelować odruch kaszlu w przypadku kaszlu suchego. Jeśli tak się nie stanie, należy odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu.


Właściwości Calominalu
Autor: aputesy | Kategorie: Jak leczyć 
Tagi: calominal  
28 marca 2016, 15:03

Lekarze i dietetycy biją na alarm, że za dużo warzymy. Nadwaga i otyłość zostały uznane za chorobę cywilizacyjną. Szczególnie narażeni są na nią  mieszkańcy krajów wysokorozwiniętych.

 

Walka z nadwagą

 

Spożywanie żywności wysokoprzetworzonej, brak ruchu, siedzący tryb życia, to główne czynniki powodujące nadwagę i otyłość. Do tego dochodzą jeszcze czynniki indywidualne. Nadwaga to nie tylko kwestia wyglądu i dobrego samopoczucia, to przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia. Otyłość powoduje nadciśnienie, problemy z krążeniem, może być przyczyną zawału, udaru mózgu, cukrzycy.

 

Niełatwo jest zrzucić samemu kilogramy, dlatego firmy farmaceutyczne wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu produkują suplementy, które wspomagają proces odchudzania.

 

Jednym z takich preparatów jest Calominal. Głównym jego składnikiem jest chitozan pozyskiwany z chityny. Po spożyciu powiększa on swoją objętość i powoduje uczucie sytości, a więc działa podobnie jak błonnik, nie czujemy głodu. Drugą cechą chitozanu jest wiązanie tłuszczu. Chitozan tak jak błonnik nie jest trawiony, ale wydalany, a wraz z nim komórki tłuszczowe. Zaletą Calominalu jest również obniżanie poziomu cholesterolu.

 

Żaden suplement diety na odchudzanie nie będzie jednak skuteczny, jeżeli nie zmienimy swojego trybu życia. Najważniejsze to dieta bogata w warzywa, owoce i chude mięso oraz aktywność fizyczna, która przyśpiesza spalanie tłuszczu i przemianę materii.