Archiwum listopad 2016


Flegamina - wielopokoleniowy lek na kaszel...
Autor: aputesy | Kategorie: Jak zapobiegać 
Tagi: flegamina  
13 listopada 2016, 08:55

flegaminaPolacy od pokoleń stosują lek przeciwkaszlowy, jakim jest Flegamina. Kilkadziesiąt lat temu wykrzywiał dziecięce (i nie tylko) buzie, dziś czaruje smakiem miętowym, a nawet truskawkowym, który szczególnie upodobały sobie dzieci.


Syrop stosowany jest od lat w otolaryngologii i medycynie rodzinnej, przede wszystkim w przypadku leczenia chorób górnych dróg oddechowych, a także płuc. Dzięki substancji czynnej, jaką jest chlorowodorek bromheksyny, rozcieńcza zalegająca w płucach wydzielinę śluzową i usuwa ją poprzez wykrztuszanie. W ten sposób oczyszcza oskrzela.

Flegamina jest popularnym lekiem nie tylko z powodu swojej skuteczności, ale także ze względu na to, iż wydawany jest on bez recepty. Dostępny jest w formie syropu smakowego lub tabletek i stosuje się go doustnie.


Mimo tego, że lek ten jest stosunkowo bezpieczny, nie może go stosować każdy. Flegaminy nie powinny przyjmować osoby uczulone na składniki leku oraz dzieci, które nie ukończyły jeszcze siódmego roku życia z powodu zawartości alkoholu, zaś kobiety w ciąży przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.


Flegamina do dnia dzisiejszego jest jednym z ulubionych i najskuteczniejszych leków przeciwkaszlowych podawanych podczas chorób układu oddechowego.