Jak wyleczyć kaszel u dziecka?
Autor: aputesy
Tagi: syrop przeciwkaszlowy  
29 marca 2016, 15:06

W przejściowych porach roku kaszel jest - obok kataru - najczęściej spotykanym objawem choroby u dzieci. Nie zawsze towarzyszy mu podwyższona temperatura - czasami kaszel jest spowodowany lekkim przeziębieniem dróg oddechowych i nie daje żadnych przykrych objawów, poza uporczywym kaszlem.

 

Co robić, gdy dziecko kaszle?

 

Kaszlące dziecko bezsprzecznie powinno zostać w domu. Szczególnie dotyczy to dzieci małych - przedszkolaków czy dzieci uczęszczających do żłobka. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której jedno dziecko zacznie zarażać inne. Każdy rodzic wie, jak szybko małe dzieci przyswajają cudze bakterie i wirusy. Jedno chore dziecko może w krótkim czasie spowodować absencję połowy grupy. Chore dziecko to zawsze duże wyzwanie dla rodziców, dlatego przede wszystkim należy zapobiegać wszelkim przeziębieniom. Jeśli kaszel już występuje, należy podjąć środki zaradcze. Po pierwsze - w każdej domowej apteczce powinny znajdować się cztery rodzaje syropów - syrop przeciwkaszlowy dla dzieci i dla dorosłych oraz syropy przeznaczone do stosowania w przypadku kaszlu suchego i mokrego. Syropy dla dzieci mają zwykle słodki smak i atrakcyjny zapach, dzięki czemu rodzice nie muszą negocjować podawania kolejnych dawek leku. Syrop powinien szybko rozprawić się z kaszlem - ułatwić odpluwanie w przypadku kaszlu mokrego lub zniwelować odruch kaszlu w przypadku kaszlu suchego. Jeśli tak się nie stanie, należy odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu.


Werona
31 marca 2016
Ja i moje dziecko stosujemy jeden i ten sam syrop. Jest to Dicotuss baby który działa na mokry i suchy kaszel. Wcześniej miałam na każdy rodzaj kaszlu osobny ale ten okazał sie skuteczny w każdym przypadku.

Dodaj nowy komentarz