Jakie tabletki na kaszel najlepiej wybrać?...
Autor: aputesy | Kategorie: Jak leczyć 
Tagi: jak leczyć, tabletki na kaszel
12 listopada 2015, 15:19

W sezonie przeziębień i grypy wielu ludzi uskarża się na uporczywy kaszel i ból gardła. Utrzymujące się przez wiele dni dolegliwości mogą być uciążliwe i znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie. Aby raz na zawsze rozprawić się z uporczywym kaszlem warto postawić na zdecydowaną walkę z infekcją.

 

Do apteki marsz!

Naszą walkę należy rozpocząć od wizyty u lekarza, który dobierze najlepszy rodzaj kuracji. Czasami jednak nie mamy chwilowo takiej możliwości lub wiemy, że taki kaszel damy radę zwalczyć bez lekarskiej konsultacji. W takich przypadkach z odsieczą przychodzą nam farmaceuci, którzy doradzą jakie leki najlepiej zakupić w aptece. W zależności od tego jaki męczy nas kaszel farmaceuta wybierze najtrafniejszy dla nas środek. Tabletki na kaszel różnią się od siebie składem i przeznaczeniem, jednak istnieje jedna nadrzędna zasada dotycząca przyjmowania każdej z nich. Mianowicie, zawsze stosujemy się do zaleceń lekarza bądź farmaceuty.

 

Kaszel suchy czy kaszel mokry?

W zależności od charakteru kaszlu dobieramy odpowiednie leki. Wykrztuśnych tabletek na kaszel nie zaleca się osobom z kaszlem suchym. W takim przypadku poleca się łagodzące tabletki na kaszel, które pomagają w podrażnieniu błon śluzowych zaatakowanych infekcją. Dzięki temu napady kaszlu są mniej intensywne i nie zaburzają snu. Kaszel mokry, pojawiający się w późniejszej fazie choroby, to najczęściej sygnał, który mówi o konieczności udania się do lekarza. W sytuacji, gdy przyczyną infekcji są bakterie oprócz tradycyjnych tabletek na kaszel, lekarz przepisze również antybiotyki.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz