Pielęgnuje i chroni każdego
Autor: aputesy | Kategorie: Jak zapobiegać 
Tagi: emolium  
21 maja 2017, 09:12

emoliumSkóra małych dzieci, a szczególnie noworodków i niemowląt, jest bardzo wrażliwa i podatna na różne podrażnienia czy uczulenia, wymaga więc specjalnej pielęgnacji.

Stawiaj na emolienty

Każda mama wie jak ważna jest codzienna kąpiel oraz wszelkie zabiegi związane z higieną małego ciałka. Nie należy niczego ignorować i stale obserwować skórę maluszka, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Potrzebne są też odpowiednie kosmetyki, najlepiej takie, których można używać już od pierwszych dni życia i które są już uznaną marką. Według specjalistów najlepiej stawiać na te z emolientami, idealnie natłuszczającymi skórę.

Zaledwie kilka kropel

Wielu rodziców stawia na emolium, ponieważ są to produkty, których używać może cała rodzina, w tym również najmłodsze pociechy. Wśród nich znajdziemy:

-kremy,

-balsamy,

-płyny do kąpiel,

-olejki,

-emulsje,

-szampony oraz wiele innych.

Jest to najlepszy sposób na gładką i zdrową skórę. Z ich ilością wcale nie trzeba przesadzać, ponieważ już kilka kropel emulsji pozwoli na umycie naszej pociechy.

Odpowiednie nawilżenie jest bardzo ważne i to zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Nie musimy wcale używać wielu kosmetyków w tym celu, lepiej postawić na te specjalistyczne.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz