Nawadnianie organizmu
Autor: aputesy | Kategorie: Jak zapobiegać 
Tagi: jak zapobiegać, woda morska do nosa
18 listopada 2015, 15:24

Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu i jaką rolę odgrywa.

 

Nasze ciało składa się blisko w 70 procentach z wody, jednak oczywiście nie oznacza to, że nie potrzebujemy jej uzupełniać. Kazdego dnia tracimy blisko 3 litry płynów - pocąc się, oddając mocz. Dlatego koniecznym jest uzupełnianie tych ubytków, w przeciwnym razie możemy doprowadzić do wielu groźnych chorób i nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, zbyt niskie ciśnienie, suchość oczu, a nawet... katar.

 

Śluzówka, którą wyściełane są górne drogi oddechowe, jest bardzo wrażliwa na brak wody. Jeśli się odwodnimy, śluzówka ta widocznie się kurczy, naczynia krwionośne się otwierają, a wirusy i bakterie mają otwartą drogę do naszego organizmu. Dlatego przy przesuszonej śluzówce jesteśmy bardziej podatni na zachorowanie na przeziębienia czy nieżyty gardła.

 

Przebywając w klimatyzowanych lub ogrzewanych grzejnikami pomieszczeniach, powinniśmy pamiętać o wypijaniu dwóch szklanek wody na godzinę oraz korzystać z takich preparatów jak woda morska do nosa. Pozwoli nam to na zachowanie odpowiedniego stosunku płynów w naszym organizmie. Jeśli dodatkowo cierpimy na zespół suchego oka, możemy zakupić krople, tak zwane sztuczne łzy, które doskonale poprawiają komfort widzenia.

 

Bardzo dobrym sposobem na nawadnianie jest picie napojów odpowiednich do pory roku. W lecie powinny to być świeżo wyciskane soki owocowe, w zimie - ciepła woda z miodem, niezbyt mocna herbata z cytryną.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz