Jak sprawdzić czy mam alergię pokarmową?...
Autor: aputesy | Kategorie: Jak zapobiegać 
Tagi: testy food detective  
09 września 2016, 13:32

testy food detectiveWszystkie testy na alergie należy robić u alergologa, który po wprowadzeniu w skórę odpowiednich alergenów ustali czy faktycznie jesteśmy na coś uczuleni. Ale w wypadku jedzenia wcale nie musimy mieć alergii pokarmowej, a może to być po prostu nietolerancja pokarmów, która jest o wiele łatwiejsza opanowaniu i nie wymaga leczenia farmaceutycznego.

Jak sprawdzić czy mam alergię czy nietolerancję?

Niestety objawy po zjedzeniu pokarmu mogą być takie same w obu wypadkach. Jeśli jednak szybko wypijemy wapno lub weźmiemy tabletkę na alergię i objawy miną to znaczy, że prawdopodobnie jest to alergia, ale jeśli nadal mamy dolegliwości oznaczać to może nietolerancję. W zależności do tego jak zareagujemy powinniśmy wybrać odpowiednie testy diagnostyczne, albo u alergologa, albo testy na nietolerancje pokarmowe.

Nietolerancja pokarmowa - co wykluczyć z diety?

Najlepiej zrobić testy Food Detective, które sprawdzają 59 najpopularniejszych pokarmów z 46 grup żywieniowych. Otrzymamy szczegółowy wynik, gdzie będzie napisane co konkretnie nam szkodzi bazując na zbadanych reakcjach naszej krwi (czy pokazują się przeciwciała pokarmowe) na konkretne pokarmy. Do tego warto wykluczyć z diety te wszystkie rzeczy, po których zjedzeniu się źle czujemy mimo, że w teście nie wyszły.

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz