Bezpieczne farbowanie włosów?
Autor: aputesy | Kategorie: Jak zapobiegać 
Tagi: biokap  
14 lipca 2016, 14:00

biokapPomimo tego, że większość kobiet współcześnie farbuje swoje włosy tłumacząc to po prostu koniecznością zmian swojego wyglądu czy też siwiejącymi włosami, to rzadko kiedy farbowanie włosów rozpatrujemy w kontekście bezpieczeństwa dla zdrowia. Czy farbowanie włosów jest rzeczywiście bezpieczne? Czy mogą wiązać się z nim jakiekolwiek zagrożenia?

 

Już na samym początku trzeba zaznaczyć, że pomimo powszechności farb do włosów, większości z nich zawiera między innymi parafenylenodiaimny (PPD), które powodują między innymi reakcje uczuleniowe. Farby do włosów zawierają również substancje skutkujące często niszczeniem naturalnej struktury włosa – powodują puszenie się włosów, rozdwajanie końcówek czy nawet podrażniają całą skórę głowy.

 

Dobre kosmetyki – Biokap

 

Jedną z najbezpieczniejszych farb do włosów są farby sygnowane logiem Biokap. W tym względzie nie warto ufać jedynie ich producentowi i jego zapewnieniom marketingowym – tego typu opinie cały czas potwierdzane są przez niezależnych lekarzy i kolejne osoby, które zdecydowały się zafarbować włosy właśnie tymi farbami.

 

Podsumowując, decydując się na zmianę naszego naturalnego koloru włosów warto postawić na bezpieczeństwo i zastosować farby do włosów, które takowe nam gwarantują!

Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj nowy komentarz