Komentarze

Właściwości Calominalu

Autor: aputesy | Kategorie: Jak leczyć
Tagi: calominal
28. marca 2016 15:03:00

Lekarze i dietetycy biją na alarm, że za dużo warzymy. Nadwaga i otyłość zostały uznane za chorobę cywilizacyjną. Szczególnie narażeni są na nią  mieszkańcy krajów wysokorozwiniętych.

 

Walka z nadwagą

 

Spożywanie żywności wysokoprzetworzonej, brak ruchu, siedzący tryb życia, to główne czynniki powodujące nadwagę i otyłość. Do tego dochodzą jeszcze czynniki indywidualne. Nadwaga to nie tylko kwestia wyglądu i dobrego samopoczucia, to przede wszystkim zagrożenie dla zdrowia. Otyłość powoduje nadciśnienie, problemy z krążeniem, może być przyczyną zawału, udaru mózgu, cukrzycy.

 

Niełatwo jest zrzucić samemu kilogramy, dlatego firmy farmaceutyczne wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu produkują suplementy, które wspomagają proces odchudzania.

 

Jednym z takich preparatów jest Calominal. Głównym jego składnikiem jest chitozan pozyskiwany z chityny. Po spożyciu powiększa on swoją objętość i powoduje uczucie sytości, a więc działa podobnie jak błonnik, nie czujemy głodu. Drugą cechą chitozanu jest wiązanie tłuszczu. Chitozan tak jak błonnik nie jest trawiony, ale wydalany, a wraz z nim komórki tłuszczowe. Zaletą Calominalu jest również obniżanie poziomu cholesterolu.

 

Żaden suplement diety na odchudzanie nie będzie jednak skuteczny, jeżeli nie zmienimy swojego trybu życia. Najważniejsze to dieta bogata w warzywa, owoce i chude mięso oraz aktywność fizyczna, która przyśpiesza spalanie tłuszczu i przemianę materii.

Brak komentarzy